Pon.-pt.: 9 - 19

Ortodoncja

Pacjencie, bez względu na to ile masz lat i jaki rodzaj wady zgryzu, uporamy się z tym problemem.

Nie ważne czy masz 10 lat, 40 czy więcej. Możemy Ci pomóc! Oferujemy aparaty ortodontyczne standardowe i takie które są mniej widoczne, jeśli estetyka jest dla Ciebie istotna. Po konsultacji u lekarza specjalisty ortodoncji, dowiesz się szczegółów na temat: leczenia, czasu trwania, rodzaju aparatu i istotnych dla Ciebie kosztów. Zachęcamy do wizyty konsultacyjnej, warto posłuchać o możliwościach, które daje nam wiedza i doświadczenie lekarza ortodonty.

ortodonta

Leczenie ortodontyczne składa się z kilku etapów.

Pierwszy etap

  • wizyta konsultacyjna na której lekarz ortodonta diagnozuje wade zgryzu, pobiera wyciski w celu wykonania modeli gipsowych szczęki i żuchwy.
  • wykonuje zdjęcia RTG 
  • wykonuje fotografie zębów oraz twarzy pacjenta.

Drugi etap

Lekarz po analizie zdjęć rtg oraz modeli,  przedstawia pacjentowi plan leczenia. Czyli określa rodzj wady oraz sposoby wyleczenia. Plan zawiera przybliżony czas trwania leczenia  oraz przewidziane koszty. Po zaakceptowaniu przez pacjenta planu jest możliwe umówienie następnej wizyty.

Trzeci etap 

Podczas tej wizyty zakładany jest aparat własciwy dla danej wady. Jeśli jest to aparat stały to wizyta trwa około godziny.

Czwarty etap

Jest to etap aktywnego leczenia. Wizyty kontrolne  co 4-6 tygodni. Koniecznośc przychodzenia na wizyty w wyznaczonym terminie !!! Nie przychodzenie na wyznaczoną wizytę wydłuża czas leczenia !!!

Piaty etap

To czas zdejmowania aparatów i przygotowanie aparatów retencyjnych czyli utrwalajacych osiągniety efekt. Aparaty retencyjne zapewniają utrwalenie efektów leczenia i zapobiegają nawrotom wad zgryzu. Najczęsciej w dolnym łuku zębowym jest przyklejany aparat retencyjny od kła do kła, a w górnym łuku aparat retencyjny ruchomy.

Szósty etap

To etap kontroli retencji . Wizyty kontrolne co 3, 6, 12 miesięcy.

Leczenie ortodontyczne trwa najczęściej 1,5 do 2 lat. W przypadkach trudniejszych lub w przypadku pacjenta w wieku powyżej 20 tu lat leczenie może trwac dłużej. Tyle samo powinno trwac leczenie retencyjne czyli utrwalajace efekty. W niektórych powazniejszych przypadkach etap leczenia retencyjnego musi byc wydłuzony.

 

W przypadku checi załozenia aparatu musimy mieć świadomość, że my jako pacjenci równiez przyczyniamy się do tego czy efekt bedzie zadowalajacy.

Musimy pamietać, że nie zawsze jest możliwe osiągnięcie stu procentowego efektu. Nalezy miec swiadomość, iż istnieją problemy wynikajace z budowy kostnej twarzy oraz współistniejace schorzenia, które ograniczają możliwości leczenia ortodontycznego.

Czasem konieczny jest kompromis.

Ortodoncja

Na osiągniecie sukcesu w leczeniu ortodontycznym musi złożyć się kilka istotnych elementów.

Osiagniecie efektu to nie tylko praca  lekarza ortodonty, ale również współpraca pacjenta.

Przede wszystkim ze strony pacjenta ważne jest:

  • przestrzeganie terminów wizyt
  • systematyczne zakładanie wyciągów (w przypadku zalecenia)
  • dbanie ze szczególną starannością o higienę jamy ustnej

Zaniedbywanie higieny jest bardzo poważnym problemem nawet, gdy pacjent nie nosi aparatów, a co dopiero w przypadku przyklejonych zamków,  gdy higiena jest utrudniona. Brak własciej higieny przyczynia się do powstawania próchnicy oraz chorób dziaseł.

Pacjenci którzy nie przestrzegaja zasad higieny nie kwalifikują się do leczenia ortodontycznego.

Problem, który może wystapic podczas leczenia ortodontycznego to:

odklejenie zamka, zdarza się zwłaszcza podczas nagryzienia na twarde pokarmy lub przedmioty. Należy sie skontaktować z gabinetem. Zwykle to nie wymaga natychmiastowej wizyty. Jesli nadmiernie nie przeszkadza pacjentowi a wizyta  wyznaczona jest w niezbyt odległym czasie to mozna poczekac. Lekarz na wizycie kontrolnej przyklei zamek lub pozostawi ząb bez zamka jesli akurat nie bedzie go przemieszczać.

Konsultacja ortodontyczna gratis w przypadku podjęcia leczenia. W przypadku rezygnacji koszt konsultacji: dzieci do 12 roku życia 50 zł, pacjenci powyżej 12 roku życia 100zł.

Ortodonta Łódź Śródmieście cen…

Pacjencie, bez względu na to ile masz lat i jaki rodzaj wady zgryzu, uporamy się z tym problemem. Nie ważne czy masz 10 lat, 40 czy więcej. Możemy Ci pomóc! Oferujemy...

Czytaj więcej

Protetyka Łódź Śródmieście cen…

Dziedzina stomatologii, która daje nam wiele możliwości w przypadku braków zębowych. Niestety z wiekiem i nie tylko, również z powodu różnych problemów zdrowotnych tracimy zęby. Dzisiejsza stomatologia pozwala nam na uzupełnienie...

Czytaj więcej

Chirurgia stomatologiczna Łódź…

Chirurgia to dziedzina, której wszyscy chcemy uniknąć. Czasem niestety się nie da. Musimy poddać się temu jakże przykremu zabiegowi usunięcia zębów! Lecz nie bójmy się! W dzisiejszych czasach znieczulenia są  bardzo...

Czytaj więcej

Stomatologia estetyczna Łódź Ś…

Stomatologia estetyczna jest bardzo wdzięczną dziedziną. Czasem niewielkim nakładem pracy i kosztów możemy uzyskać olśniewające efekty. Doskonałe materiały pozwalają na korekty zębów niewidoczne dla oczu. wybielanie zębów korekta kształtu licówki porcelanowe i kompozytowe

Czytaj więcej

Stomatologia zachowawcza Łódź …

Stomatologia zachowawcza jest podstawą do dalszych poczynań. Jeżeli mamy zęby niewyleczone z próchnicy nie możemy zrobić nic więcej. Pamiętajmy o tym. Doskonałe znieczulenia pomogą nam w bezbolesnym leczeniu, a nowoczesne materiały...

Czytaj więcej

Endodoncja (leczenie kanałowe)…

Pozwala nam często uratować zęba, który wydaje się, że jest już skazany na usunięcie. Lecz po prawidłowym przeleczeniu będzie nam służył jeszcze wiele lat. Materiały, których używamy pozwalają na trwała odbudowę...

Czytaj więcej

Higiena jamy ustnej

Śnieżnobiały uśmiech Wykonujemy również zabiegi, które są przeznaczone dla pacjentów, którzy zwracają uwagę na to, by uśmiech był śnieżno-biały. Nasza higienistka profesjonalnie wykona skalling, czyli usunięcie kamienia metodą ultradżwięków, czy też...

Czytaj więcej

Periodontologia Łódź Śródmieśc…

Choroba przyzębia i jamy ustnej czyli periodontologia. Pacjencie jeśli masz: odsłonięte szyjki zębów oraz ich chwiejność brzydki zapach z ust zaczerwienione i krwawiące dziąsła nadwrażliwość na ciepłe i zimne pokarmy To być może są to początki...

Czytaj więcej

Zdjęcie RTG na miejscu!!!